| |

ירושלים:

3 מסלולי רווח להשקעה בדרום קרני שומרון "המטרה היא שכל ישראלי יוכל להשקיע כאן"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הביורוקרטיה בדרך לאישור התוכניות מינימלית, זמן ההפשרה קצר מהמקובל – והמחירים עדיין ברצפה. לאחר אישור נוסף של 4,000 יחידות דיור חדשות מעבר לקו הירוק – ישראלים רבים רוכשים קרקעות זולות בשומרון, שצפויות להפוך לחלק מההתיישבות בשנים הקרובות. המחיר – רק 135,000 ש"ח. כך תרכשו קרקע בעצמכם

ככל שמחירי הדיור במרכז הארץ עולים, הזדמנויות ההשקעה האטרקטיביות הולכות ואוזלות. אחרי הכל, משקיעים רבים לא יכולים להביא מהבית הון עצמי של כמה מאות אלפי שקלים, או פשוט לא מעוניינים בכך – כי ככל שההשקעה הראשונית גבוהה יותר, פוטנציאל הרווח יורד. עבור מי שלא מוותר וממשיך לחפש השקעות בהון עצמי נמוך יחסית, בלי להתפשר על פוטנציאל רווח גבוה, כדאי לבדוק מה מתרחש מעבר לקו הירוק.

כך לדוגמה, קרקעות חקלאיות ביהודה ושומרון, באזור המיועד לבנייה עתידית, משווק כיום במחיר של 135,000 שקל ליחידת שטח בת 100 מ"ר. מעבר לקו הירוק תהליכי הפשרת הקרקע ואישור התוכניות מהירים הרבה יותר, כך שבתוך כמה שנים צפוי שווי יחידות אלה לזנק ל-500 אלף שקל – רווח של כמעט פי 4 על ההשקעה.

פחות ביורוקרטיה, בלי היטל השבחה

בחברה המשווקת את הקרקע, ומתמחה זה יותר מ-30 שנה בקידום פרויקטים מעבר לקו הירוק, מסבירים כי "בדרך כלל, כדי לאשר תוכניות ולהפשיר קרקע חקלאית, התוכניות צריכות לעבור ועדה מקומית וגם ועדה מחוזית, תהליך שנמשך שנים לא מעטות. אבל מעבר לקו הירוק, אין ועדה מחוזית, כך שהתהליך מתקצר בחצי. יתרון נוסף של המיקום הוא שאין היטל השבחה בעסקאות מעבר לקו הירוק. המשמעות היא חיסכון של 35% עד 50% לעומת עסקאות דומות בתוך הקו הירוק".

בחברה מדגישים כי מדובר בקרקע המצויה בבעלות יהודית פרטית, הרשומה בטאבו. "לא מדובר בקרקעות מדינה, אלא בקרקעות עם נסח טאבו מסודר ומונגש, כולל גוש וחלקה, ללא אף שעבוד", מדגישים בחברה. כאמור, מדובר בשטח המיועד לבנייה עתידית.

שלושה מסלולי השקעה

בהתאם לדו"ח שמאות על פי תקן 22 ובהתבסס על מקרים דומים, כל יחידת קרקע תעניק למשקיע זכות ליחידת דיור אחת בבניין לאחר אישור התב"ע במקום. על פי התקן ועסקאות דומות באזור , מחיר דירה צפוי להיות כ-1.5 מיליון שקל.

עבור המשקיעים בקרקעות אלה, קיימים שלושה מסלולי רווח אפשריים. מי שימכור לאחר קבלת אישור הבנייה, צפוי לקבל על הקרקע כ-500 אלף שקל, כלומר, רווח הקרוב ל-400 אלף שקל. במסלול השני, יוסיף המשקיע את עלויות הבנייה, כ-600 אלף שקל, ויקבל דירת 4 חדרים חדשה ששוויה 1.5 מיליון שקל, לאחר שהשקיע כ-750 אלף שקל בלבד.

המסלול ההשקעה השלישי מיועד למי שירכשו 3 יחידות קרקע או יותר, ויוכלו לבצע עסקת קומבינציה מול הקבלן שיבנה במקום. מי שירצו בכך, יוכלו להעביר את הבעלות על חלק מהיחידות לקבלן ולהתקזז על עלויות הבנייה.

לקבלת מידע נוסף ותוכניות רווח מפורטות על הקרקע במעלה שומרון - השאירו פרטים >>

"תקום כאן עיר חדשה"

"בשנים האחרונות, הבנייה ביהודה ושומרון מקבלת לגיטימציה נרחבת, כששרים, חברי כנסת וראשי עיריות ומועצות ביקרו בשטח והבטיחו כי על הקרקעות הללו תקום עיר חדשה", אומרים בחברה המשווקת את הקרקע.

"קיימת ודאות גבוהה שהבנייה כאן תצא לפועל, כך שעל השקעה של 135 אלף שקל בלבד קיים פוטנציאל רווח מטורף, בין אם המשקיעים יבחרו למכור את הקרקע מיד עם הפשרתה, להשאיר אותה ברשותם ולקבל דירה במחיר מגוחך, או לצאת לעסקת קומבינציה עם הקבלן".

בחברה מדגישים כי מדובר בקרקע המצויה בבעלות יהודית פרטית, הרשומה בטאבו. "לא מדובר בקרקעות מדינה, אלא בקרקעות עם נסח טאבו מסודר ומונגש, כולל גוש וחלקה, ללא אף שעבוד", מדגישים בחברה. כאמור, מדובר בשטח המיועד לבנייה עתידית.

למידע נוסף -

השאירו פרטים:

*הקרקע אינה זמינה לבנייה​

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

אימות באמצעות SMS

ברגעים אלה שלחנו אליך קוד אימות בן 4 ספרות לטלפון הנייד. כדי להשלים את שליחת הטופס יש להזין את הקוד וללחוץ על כפתור השליחה